Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
Z okazji XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego w maju tego roku pod hasłem "Wybieram Bibliotekę" Filię w Czarkowie odwiedziło 5 grup przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie.
Dzieci były bardzo przejęte tą wizytą gdyż niektóre z nich były w bibliotece po raz pierwszy ale mimo to bardzo dobrze wiedziały co to jest biblioteka i że książki z biblioteki można wypożyczać do domu. Wiedziały również, że wypożyczone książki należy szanować i oddać w wyznaczonym terminie. 
 
 
Przedszkolaki dowiedziały się jak poznać książkę z biblioteki a także kto pracuje w bibliotece i na czym polega praca pani bibliotekarki. Dowiedziały się też, że każda książka w bibliotece ma swoje miejsce ale książki smucą się gdy ciągle muszą tam stać i bardzo się cieszą gdy dzieci je wypożyczają i czytają.
Przedszkolaki wysłuchały również czytanych przez panią bibliotekarkę bajek:
- "Pszczółki", które mimo brzydkiej pogody odwiedziły bibliotekę 6-go maja wysłuchały bajek pt. "Zabawny piesek" oraz "Franklin mówi kocham Cię",
- "Słoneczka" rozpromieniły bibliotekę 7-go maja i wysłuchały wiersza M. Konopnickiej pt. "Stefek Burczymucha" oraz wiersza J. Tuwima pt. "Okulary". Pani wychowawczyni wypożyczyła również kilka książek, które przeczyta im w przedszkolu,
- 7-go maja w bibliotece zjawiły się również "Zajączki" i wysłuchały bajki pt. "Franklin boi się burzy",
- tego samego dnia do biblioteki zawitały jeszcze "Żabki" i wysłuchały bajki pt."Zabawny piesek",
- 11-go maja bibliotekę odwiedziły "Motylki" - wysłuchały bajki pt. "Masza i niedźwiedź".
 
   
Wszystkie dzieci z dużym zainteresowaniem i uwagą wysłuchały czytanych bajek i bezbłędnie potrafiły odpowiedzieć na pytania związane z ich treścią. Dowiedziały się również dlaczego warto czytać książki; co to znaczy że "bajki uczą i bawią" i co zrobić,żeby zapisać się do biblioteki. Niektóre przedszkolaki już popołudniu wróciły do biblioteki z rodzicami, żeby się zapisać i wypożyczyć książki.
Pani bibliotekarka z okazji Dnia Bibliotekarza otrzymała od dzieci piękne kwiatki i własnoręcznie wykonane laurki . "Słoneczka" wykonały również ilustracje do czytanych bajek, które można oglądać na wystawie w bibliotece.
23 kwietnia obchodzony jest, ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Filia w Czarkowie zorganizowała spotkanie z przedszkolakami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie.
 W czasie spotkania "Słoneczka " i "Zajączki" dowiedziały się jak powstają, jakie są ich rodzaje, do czego służą i gdzie "mieszkają" książki.
Dzieci wysłuchały też baśni "O koguciku Złotym Grzebyku" oraz poznały japońską sztukę przedstawiania historyjek za pomocą obrazków. W teatrzyku Kamishibai obejrzały historyjkę pt. "Szukając Marudka".
"Słoneczka " i "Zajączki" z dużym zainteresowaniem i uwagą wysłuchały czytanych bajek o czym świadczyły bezbłędne odpowiedzi na pytania związane z ich treścią.
Przedszkolaki przygotowały również własnoręcznie książeczkę pt."W bibliotece", w której narysowały jak wyobrażają sobie bibliotekę i pracę pani bibliotekarki. Na zakończenie umówiły się na kolejne spotkanie w bibliotece.

W Filii w Czarkowie można było oglądać wystawę przedmiotów ozdobionych przez dzieci i młodzież techniką decoupage. Uczestnicy zajęć plastycznych samodzielnie wykonali prezenty dla bliskich osób i pokazali jak łatwo ze zwykłego pudełka lub słoika można wyczarować ciekawy i oryginalny prezent. Powstały w ten sposób ciekawe wazoniki, świeczniki, ramki na zdjęcia, szkatułki i pudełeczka na drobiazgi. Na pewno każdy ucieszy się gdy dostanie taki własnoręcznie wykonany prezent, który może nie jest drogi ale powstał z dużą dawką włożonego serca i z myślą o bliskiej osobie.

 

W Filii w Czarkowie w dniu 11 lutego 2015 r. odbyły się kolejne warsztaty plastyczne. Tym razem dzieci i młodzież poznały nową, ciekawą metodę quillingu zwaną też papierowym filigranem, polegającą na tworzeniu ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanej. Powstałe w ten sposób piękne kartki, laurki i ozdoby na różne okazje można oglądać na wystawie w bibliotece.

W dniach 1 - 8 czerwca br. Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" już po raz trzynasty zorganizowała Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Hasło tegorocznego tygodnia to: "Czytanie - mądra rzecz".
 
Codzienne czytanie dzieciom jest bardzo ważne i przynosi znakomite rezultaty: wspiera rozwój emocjonalny, uczy języka i myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację, rozwija wyobraźnię, poszerza wiedzę i rozwija wrażliwość moralną.
 
 
Filia Biblioteczna w Czarkowie również uczestniczy w akcji czytania dzieciom. W tegorocznym OTCD odbyły się spotkania z przedszkolakami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie. "Żabki" wysłuchały bajki pt. "Martusia i Gufi" a "Zajączki" opowiadania pt. "Franklin pomaga koledze". Dzieci wysłuchały i obejrzały również bajkę przedstawioną w teatrzyku Kamishibai pt. "Szukając Marudka". Ta tradycyjna japońska sztuka opowiadania historyjek za pomocą obrazków była dla przedszkolaków czymś zupełnie nowym i wzbudziła bardzo duże zainteresowanie.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.