Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Długą drogę przebyłam zanim się tu zjawiłam.
Otrzymałam zaproszenie, a oto jego brzmienie:
„Przybywaj wróżko, dzieci na ciebie czekają
i na „Spotkanie z bajką” pięknie zapraszają”.

Piątkowego poranka na specjalne zaproszenie wróżka Ania zawitała do oddziału Przedszkola Publicznego w Rudołtowicach, do grupy Bratków. Dzieci z zachwytem przywitały się z gościem, a następnie wsłuchały się w fantastyczne przygody królewny Florentynki, która to pomimo licznych starań nie potrafiła zatrzymać jesieni na dłużej ani też nie potrafiła pomalować nieba na różowo. W nagrodę za tak uważne słuchanie dzieci w kolejnym opowiadaniu poznały gromadkę zwierzątek zamieszkujących gospodarstwo dziadka Staszka. Spotkanie uwieczniliśmy na wspólnej fotografii, a wróżka obiecała dzieciom, że niebawem znów zawita w ich progi.

 

15 listopada odbyły się kolejne cykliczne odwiedziny grupy Tulipanów w Bibliotece w ramach akcji „Wszystko zaczyna się od czytania”. Dzieci z radością przybyły do Biblioteki, aby oddać przeczytaną książeczkę i wybrać
kolejną. Spotkaniom towarzyszy miła i ciepła atmosfera, a radość dzieci jest najlepszym tego dowodem.

Popularyzując ideę głośnego czytania „wróżka Ania” odwiedziła dzisiejszego poranka 3 grupy przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 10 w Ćwiklicach – grupę Dzwoneczków, Stokrotek oraz Niezapominajek. Były to wyjątkowe, magiczne spotkania, gdyż dla większości dzieci było to pierwsze takie spotkanie z wróżką w przedszkolu. Dzieci przeniosły się w bajkowy świat i przeżyły wspólne tajemnicze przygody z Melanią, krasnoludkiem Tuptusiem oraz z bohaterami jednej z najmilszych dobranocek – uroczym kotem Filemonem, leniwym kocurem Bonifacym, Babcią, Dziadkiem i niesfornym Szczeniakiem. Na koniec spotkania uwieczniliśmy na fotografii, a wróżka obiecała, że niebawem znów zawita w ich progi. Współpraca, a jednocześnie wielka przygoda przedszkolaków z Ćwiklic z „wróżką Anią” ma już swoją kilkuletnią tradycję. Czytanie książek dostarcza dzieciom niezapomnianych przeżyć, uczy i bawi.

3 listopadowego poranka grupa Słoneczników przybyła do Biblioteki na pierwsze cykliczne spotkanie w ramach akcji „Moja przygoda z Biblioteką”. Dzieci wysłuchały pogadanki na temat zasad korzystania z Biblioteki, rodzaju księgozbioru, jaki się tutaj znajduje oraz poznały wachlarz zajęć jaki oferuje Biblioteka. Przedszkolaki zadawały pytania, na które Pani bibliotekarka chętnie wszystkim dzieciom odpowiadała. Był czas na słuchanie opowiadań o uroczym wiejskim zakątku, nad brzegiem wesoło szemrzącego strumyka, gdzie to mieszkali nasi bohaterowie, jak również był czas na relaks i zabawę w Bibliotece. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu.

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD CZYTANIA - to hasło, które od dzisiejszego poranka przyświecało będzie cyklicznym spotkaniom grupy Tulipanów w Bibliotece Publicznej. Był czas na zabawę, przeglądanie książeczek oraz czasopism dla dzieci, ale przede wszystkim był czas na głośne czytanie, które jest już tradycją spotkań w Bibliotece.

Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania z cyklu "Tupcio Chrupcio", dzięki któremu uświadomiły sobie jak ważne w życiu jest dzielenie się z innymi tym co mamy, co posiadamy.
Dzięki współpracy Biblioteki Publicznej z Przedszkolem Publicznym „torujemy drogę” przyszłym czytelnikom, zaszczepiamy w nich chęć do czytania, a przede wszystkim utwierdzamy w przekonaniu, że książka to źródło wiedzy, informacji oraz przyjemności. Biblioteka natomiast jest miejscem przyjaznym młodemu czytelnikowi, gdzie nie tylko wypożycza się książki, lecz można miło i przyjemnie spędzić czas.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.