Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek odbywają się pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Z tej też okazji piątkowego popołudnia w Bibliotece w Ćwiklicach zorganizowano warsztaty decoupage - efektowną sztukę zdobienia przedmiotów wykonanych m. in. z drewna i szkła. Wśród technik zdobniczych, decoupage należy do bardzo pracochłonnych, wymagających precyzji oraz cierpliwości, a dla końcowego efektu warto poświęcić nawet kilka godzin.

Czytaj więcej: Biblioteka. Oczywiście!

"Już słoneczko mocniej grzeje, już na wierzbach kotki rosną – czas się wybrać na wycieczkę, aby się przywitać z wiosną …"

Dzisiejszego poranka wróżka Ania powitała dzieci w grupie Dzwoneczków, Stokrotek i Niezapominajek zabawą integracyjną: „ Witam tych, którzy …” – kto czuje się powitany niech pomacha do mnie prawą rączką. Przesyłam do Was promyk uśmiechu, niechaj powróci do mnie w pośpiechu.

Tematem przewodnim spotkań zarówno w literaturze, pogadance jak i w zabawie była wiosna. Radosne opowiadanie wypełniło nasze dzisiejsze spotkania i było inspiracją do rozmowy z dziećmi na temat pierwszych oznak wiosny. Dzieci utrwaliły sobie nazwy wiosennych kwiatów, ptaszków i owadów oraz z pewnością będą dostrzegać zmiany zachodzące w przyrodzie w związku z nadejściem wiosny.

Wiosenny walczyk w grupie Stokrotek, zabawa taneczna w grupie Niezapominajek to tylko cząstka naszych dzisiejszych zabawiajek. Powitaliśmy wiosnę tańcem, wierszem i piosenką, aby wiosna była radosna, żółta i różowa taka bardzo kolorowa.

 

Po puszystym śniegu, bez sani, pędzą Stokrotki w biegu – do Biblioteki, do pani Ani Smile

Bella i lśniąca perła – pełna uroku i niepowtarzalnego ciepła opowieść rozgrzała zaśnieżone Stokrotki i była zaczątkiem miłego spotkania w Bibliotece. Był czas na garść bibliotecznych faktów a potem już tylko czas na obiecaną zabawęSmile

Spotkania w ramach akcji „Wszystko zaczyna się od czytania” cieszą się coraz większą popularnością. Akcja promuje wartości jakie wnoszą do naszego życia książki m.in. rozwijanie wyobraźni, stymulowanie rozwoju intelektualnego, wzbogacanie słownictwa, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych. Czytanie książek rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności. Dzieci poprzez spotkania w Bibliotece uczą się również odpowiedzialności i systematyczności, co jest bardzo ważną cechą w życiu. Czas spędzony z książką powinien kojarzyć się dzieciom przede wszystkim z przyjemnością, szczęśliwą chwilą i Biblioteka w Ćwiklicach stara się być tego dowodem.

Niezapominajki są to kwiatki z bajki.
Rosną nad potoczkiem, patrzą rybim oczkiem.
Gdy się płynie łódką, śmieją się cichutko.
I szepcą mi skromnie: „Nie zapomnij o mnie”.

Wtorkowego poranka Bibliotekę odwiedziła Grupa Niezapominajek z Przedszkola Publicznego nr 10 w Ćwiklicach. Dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach królewny Florentynki a w nagrodę za tak uważne słuchanie był czas na zabawę w Bibliotece – dla każdego coś miłego.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.