Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa.
Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe
A dzieci, wiem coś o tym, latają samolotem… 

Wtorkowego ranka gośćmi Biblioteki były dzieci z Przedszkola Publicznego nr 10 w Ćwiklicach – grupa Dzwoneczki. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w Bibliotece Publicznej, dlatego wpierw wysłuchały krótkiej pogadanki dotyczącej zasad korzystania z Biblioteki, zasad poszanowania książek oraz rodzaju księgozbioru. Spotkanie nie mogło odbyć się bez głośnego czytania bajki, dlatego dzieci uważnie wsłuchały się w opowieść o słoniku Tupi – „Jak mały słonik polubił swoją trąbę” – mądrą, pełną ciepła opowieść o zwierzątkach, które uczą się co to znaczy być szczęśliwym, jak zaakceptować siebie i jak nieść pomoc innym. Spotkanie uwieczniliśmy pamiątkową fotografią.

Chcecie bajki? Oto bajka ... Była sobie Pchła Szachrajka.
Niesłychana rzecz po prostu, by ktoś tak marnego wzrostu
i nędznego pchlego rodu mógł wyczyniać bez powodu,
takie psoty i gałgaństwa - jak pchła owa, proszę państwa …

Fenomenalna, wciąż aktualna i rozbawiająca zarówno tego małego, jak i dużego czytelnika „Pchła Szachrajka” zachwyciła dzisiejszego poranka każdego przedszkolaka z grupy Bratków. „Pchła Szachrajka” to typowa dla twórczości Jana Brzechwy bajka dla dzieci, w której prym wiodą satyra i nieokiełznany dowcip. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze.

 

W dniach 3-10 czerwca odbywa się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”. Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Włączając się do tej akcji „wróżka Ania” odwiedziła dzisiejszego ranka najmłodszych przedszkolaków, aby wspólnie z dziećmi uczcić to święto i spędzić czas z książką.
Stokrotki, Niezapominajki i Dzwoneczki wszyscy słuchali ciekawej bajeczki o tym, jak Słonik Bąbelek bardzo chciał być dorosły i kiedy tylko ukończył 4 lata, postanowił sam wyruszyć w świat, bez mamy i taty. To, co wydarzyło się podczas jego wędrówki, kogo spotkał i jak zakończyła się samotna podróż małego słonika zna już każdy przedszkolak i zapewne żaden z nich nie oddali się już nigdzie sam, bez swoich rodziców.
Spotkania upłynęły w ciepłej atmosferze, wśród radosnych i uśmiechniętych dzieci.

Z okazji Tygodnia Bibliotek wróżka Ania zawitała dzisiejszego ranka do oddziału pozamiejscowego Przedszkola Publicznego w Rudołtowicach na spotkanie z grupą Bratków. Ciepłe przygody z zagrody wypełniły spotkanie i wraz z naszą bohaterką Agnieszką poznaliśmy nowych przyjaciół – Brysia i Azora, wdychaliśmy niepowtarzalny zapach suszącego się siana, usłyszeliśmy poranne pianie koguta i kwilenie małych kurczątek oraz znaleźliśmy zagubionego osiołka. Opowiadanie było doskonałą inspiracją do rozmów z dziećmi na temat swoich czworonogich przyjaciół.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.