Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ĆWIKLICACH


ZAPRASZA W CZASIE FERII ZIMOWYCH

DZIECI I MŁODZIEŻ

NA OTWARTE ZAJĘCIA PLASTYCZNE, KOLOROWANKI,

UKŁADANIE PUZZLI, GRY PLANSZOWE,

A TAKŻE BEZPŁATNE KORZYSTANIE Z INTERNETU.

ZAPRASZAMY CODZIENNIE

W GODZINACH WYPOŻYCZEŃ BIBLIOTEKI.

W ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia 17 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach odwiedziły swoją Bibliotekę Publiczną. Spotkanie miało formę lekcji bibliotecznej i rozpoczęło się tradycyjnie od pogadanki na temat zasad korzystania z Biblioteki oraz księgozbioru, jaki się tutaj znajduje. Wspólnie z dziećmi omówiono sposoby poszanowania bibliotecznych zbiorów. W dalszej części pogadanki dzieci przekonały się, że misie to nie tylko pluszowe maskotki, ale również bohaterowie wielu wierszyków, książek oraz filmów. Książeczki, których bohaterem jest miś królowały tego dnia. Dzieci mogły pooglądać czasopisma o Misiu, poukładać puzzle z Kubusiem Puchatkiem oraz kolorować obrazki. Pani bibliotekarka przeczytała bajkę o Misiu Łakomczuszku, natomiast dzieci pięknie wyrecytowały wierszyk „Proszę państwa oto miś” Jana Brzechwy. Najmilszym momentem było wybieranie tej jedynej książeczki, którą każde dziecko mogło wypożyczyć sobie do domu. Jako zadanie mali goście mieli narysować swojego ulubieńca misia, a ich prace wkrótce ozdobią hol naszej Biblioteki. Uśmiech i radość podczas spotkaniabył najlepszym dowodem na to, że dziecibawiły się znakomicie.

O tym, że udane wakacje to nie tylko te w górach czy nad morzem przekonali się już kolejny raz uczestnicy WAKACJI W BIBLIOTECE w Filii w Ćwiklicach.

Tradycyjnie już dzieci i młodzież mogły miło spędzać czas w swojej Bibliotece w dniach i godzinach jej wypożyczeń. Dla najmłodszych przewidziano między innymi gry i zabawy edukacyjne, rebusy i krzyżówki, gry komputerowe i planszowe, głośne czytanie bajek, zajęcia plastyczne, kolorowanki, wyklejanki, układanie puzzli. Dostęp do Internetu przyciągnął do Biblioteki wielu czytelników zarówno tych młodszych jak i starszych. Dzieci oprócz przeglądania kolorowych książek i czasopism mogły wysłuchać swoich ulubionych piosenek w Internecie, zobaczyć bajeczkę, a także poznać strony internetowe przeznaczone właśnie dla nich.

Zajęcia w Bibliotece mają na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży podczas wakacji oraz zachęcają do czynnego i aktywnego spędzania tego czasu w grupie rówieśników. Wakacje to świetna okazja aby takie zajęcia zorganizować.

  

Jeżeli chcą Państwo połączyć zabawę i naukę z wykorzystaniem komputera, wystarczy zachęcić dzieci do korzystania z kursu FunEnglish.pl w swojej Bibliotece!

Biblioteka Publiczna w Ćwiklicach zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego FunEnglish.pl, który w znakomity sposób łączy naukę języka obcego z zabawą na komputerze.

Każde dziecko może korzystać z kursu samodzielnie, dokładnie tak, jak na co dzień korzysta z gier komputerowych. Wystarczy, aby uczyło się w Bibliotece dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy można było zobaczyć pierwsze efekty nauki. Foto lekcje, ćwiczenia, gry edukacyjne, setki filmików i piosenek opracowane przez ekspertów, to sprawdzony sposób, dzięki któremu dziecko bez stresu i skutecznie uczy się angielskiego.

Zapraszamy chętne dzieci w dniach i godzinach wypożyczeń Biblioteki. Liczba miejsc ograniczona!

Szczegółowych informacji na temat kursu FunEnglish.pl udziela:

Anna Rozmus, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 32/448-22-66

Partnerem Biblioteki w realizacji programu "FunEnglish w bibliotece” jest FunEnglish.pl sp. z o. o.

Biblioteka zawsze po drodze, nie omijam – wchodzę - oto hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek zachęcające do odwiedzania Biblioteki nie tylko w celu wypożyczenia książki, ale także sprzyjające wytworzeniu się mody na bywanie w Bibliotece. Z tej to okazjiBiblioteka Publiczna w Ćwiklicach zorganizowała cykl lekcji bibliotecznych dla najmłodszych stając się miejscem licznych spotkań. Bibliotekę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Publicznego nr 10 oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego prowadzonego przy Szkole Podstawowej nr 7 w Ćwiklicach. Młodzi goście na każdej lekcji wysłuchali pogadanki na temat pracy bibliotekarza, zasad korzystania z księgozbioru, a przede wszystkim warunków jakie należy spełnić, aby do takiej placówki kulturalnej należeć. Podkreślono różnice pomiędzy biblioteką szkolną a biblioteką publiczną. Wspólnie z dziećmi  omówiono sposoby poszanowania bibliotecznych zbiorów, przytaczając wiersz „Prośba naszej książki”. Dzieci miło spędziły czas przeglądając barwne i ciekawe książeczki dla najmłodszych, kolorowe czasopisma, a także malując obrazki. Najprzyjemniejszym momentem wszystkich spotkań okazało się słuchanie bajek  czytanych przez panią bibliotekarkę, a wybranych przez dzieci z bibliotecznej półeczki. Okazało się, że tradycyjna książka jest nadal wielkim przyjacielem dziecka. Rozwijająca się fantazja i wyobraźnia dziecięca, pobudzona czytanymi cyklicznie dzieciom utworami zaowocowała kolorowymi i wesołymi pracami plastycznymi, które dzieci przygotowały dla pani Ani w formie zagadek, a które aktualnie zdobią hol naszej biblioteki. Na koniec odwiedzin każde dziecko już tradycyjnie wypożyczyło sobie książeczkę do domu oraz otrzymało ulotkę zawierającą informację o dniach i godzinach pracy placówki. Realizacja tych lekcji pokazała, że w Bibliotece można nie tylko wypożyczać książki, ale także świetnie się bawić.

   

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.