Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniach 5-6 grudnia uczniowie dwóch klas czwartych ze SP Nr 19 w Brzeźcach uczestniczyli w zajęciach na temat katalogu bibliotecznego (łącznie 23 osoby). Zajęcia rozpoczęto od oprowadzenia dzieci po bibliotece – pokazano dział z literaturą dla dorosłych, dział z literaturą dla dzieci i młodzieży oraz dział z literaturą popularnonaukową. Następnie przedstawiono krótką prezentację na temat katalogu bibliotecznego, z którego uczniowie dowiedzieli się czym jest katalog i jaka jest jego funkcja. Pokazano również dzieciom jak wyglądał katalog kartkowy, którego do niedawna używano w naszej bibliotece. Dzieci poznały katalog on-line – wyszukiwały wskazane przez bibliotekarza pozycje książkowe, a następnie samodzielnie starały się je odszukać na regale. Choć katalog on-line był dla uczniów nowością to bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowanej lekcji bibliotecznej.

W dniach 28 listopada 2018 (środa) oraz 4 grudnia 2018 (wtorek) filia biblioteczna w Brzeźcach będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że Filia Brzeźce będzie nieczynna w dniu 13 września 2018r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Dnia 21 listopada 2018 filia w Brzeźcach zorganizowała zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego w Brzeźcach. Celem zajęć było utrwalenie wiadomości o Polsce oraz przypadającej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy „Pajęcza sieć”. Utworzona przez nas biało-czerwona sieć stała się wstępem do rozmowy o naszej ojczyźnie. Wspólnie wymieniliśmy symbole narodowe oraz stworzyliśmy Regulamin Małego Patrioty. Następnie przypomnieliśmy sobie najpiękniejsze polskie legendy, a to za sprawą łamigłówek przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Co roku z początkiem czerwca w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji filia biblioteczna w Brzeźcach zorganizowała spotkanie z przedszkolakami.
Do głośnego czytania zaprosiliśmy mieszkanki Brzeźc, przewodniczącą KGW w Brzeźcach Panią Halinę Dziurosz oraz emerytowaną bibliotekarkę Panią Danutę Gołkę. Wspólnie przeczytałyśmy jedno z opowiadań o Franklinie – małym i sympatycznym żółwiku, który jest jednym z najbardziej lubianych i znanych bohaterów literatury dziecięcej.
Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, a na koniec zajęć nagrodziły zaproszone Panie gromkimi brawami. Nie mamy wątpliwości, że wspólne głośne czytanie przyniosło obopólne korzyści.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.